Blog

Haz 2015
10th Haz 2015

Beton İstinat Ve Çevre Duvarı‎

İstinat Duvarı

Yapılan bir kazının, mevcut bir şevin veya yapılacak bir dolgu alanın desteklenmesinde, toprağın tutulmasında ya da farklı kotta yapıların yapılması gerektiğinde kullanılan mühendislik yapılarıdır. İstinat duvarları doğanın gücüne karşı yapılarımızı ve çalışma alanlarımızı korumak için örülür. Toprağın önüne geçmek için tarih boyunca istinat duvarları yapılmıştır. Zamanla bu duvarlar kendini malzeme açısından geliştirmiştir. Kerpiç duvar, kagir duvar, beton duvar, taş duvar, betonarme duvar, payandalı duvar, kazıklı duvarlar, zemin çivili duvarlar, öngermeli ankrajlı duvarlar gibi eski yöntemlerle bile istinat duvarları örülmüştür. Teknolojinin ilerlemesiyle istinat duvarları Terramesh Sistem, Yeşil Terramesh (yeşil duvar) Sistem, Toprakarme Duvar, ağırlık tipi istinat duvarı Gabion gibi esnek sistemlerle gelişimine devam etmiştir. Birçok farklı yolla biriken toprak engellenmeye çalışılmıştır. İstinat duvarları ayrıca erozyonun önüne geçer.

Çevre Duvarı

Çevre duvarı sitelere yapılan duvar türlerinden biridir. Sitelerin güvenliği ve giriş çıkışlarının kontrol edilmesi için yapılmaktadır. Kötü niyetli ve yabancı kişilerin site içerisine girmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Siteler için örülen çevre duvarları genellikle uzun ve korkuluklu şekilde yapılmaktadır. Hatta bazı sitelerin çevre duvarlarında dikenli veya jiletli tel bile kullanılmaktadır. Bunun sebebi hırsızları caydırmaktır. Çevre duvar fiyatları örülen malzeme, şekil ve uzunluğa göre değişmektedir. Deneyimli ustalarca site mimarisine uygun duvarlar örülmelidir.
10th Haz 2015

Bahçe Duvarı Ankara

Bahçe Duvarı

Bahçe duvarları evinizin çevresine fazladan bir güvenlik sağlıyor. Ayrıca dışarıdan gelen çöplerin bahçenizi kirletmesini de engellemektedir. Beton bahçe duvarları kullanılan malzeme nedeniyle sağlam bir yapıya sahiptir. Güvenlik için istenmeyen kişileri ve sokak hayvanlarını uzak tutar. Bahçenizi zarar görmeden dekore etme şansını size sunmaktadır. Bahçenizi dışarıdan gelen çöplere karşı korumaktadır. Bahçe duvarı fiyatları örülen uzunluğa ve malzemeye göre farklılık göstermektedir. Çalışma alanlarımız için farklı farklı birçok model bahçe duvarı yaptırabiliriz. Sarmaşık gibi öğeler eklenerek dekoratif bir bahçeye sahip olabiliriz. Hem bahçemizin zarar görmesini engellemiş hem de dekoratif bir alan oluşturmuş oluruz. Bahçe duvarı kalitesi yapan usta tarafından belirlenmektedir. Yapan kişi ne kadar deneyimli ise duvarın ömrü daha uzun olur. Gerçek taşlardan da bahçe duvarı örebilen bu ustalar tecrübeli olmalıdır. Bahçe duvarınızın zamanla yıpranması ve bozulması bu ustaların yaptıkları işlere bakmaktadır. Birden fazla bahçe duvarı modeli bulunmaktadır. Kişinin tercihlerine göre şekil ve malzeme kullanılır.

Bahçe Duvar ModelleriDüz beton Bahçe duvarları, Doğal taştan yapılan bahçe duvarları, Doğal taş görünümlü bahçe duvarları, İstinat duvarları, Dekor amaçlı şekillendirilmiş bahçe duvarları
10th Haz 2015

Ankara Bahçe Duvarı

Ankara Bahçe Duvarı

Bahçe duvarları evlerimizin yakınlarına yabancı kişilerin uzak tutmak ve bölgemizi belirlemek için kullanmaktayız. Evlerimizin çevreleri çevirmek için kullandığımız bu duvarlar bahçemizi düzenlememize ve zarar görmemesini sağlamaktadır. Bahçe duvarlarının birçok farklı türü bulunmaktadır. Bu türler desenli bahçe duvarı, beton bahçe duvarı, Doğal taş görünümlü bahçe duvarı gibi birçok duvar çeşidi vardır. Desenli duvar modelleri genellikle dekorasyona önem veren kişilerce tercih edilmektedir. Bahçe duvarlarımız bahçe dekorasyonuna uygun bir şekilde yapılırsa göze daha estetik bir görünüm katacaktır. Ankara bahçe duvarı firması olarak sizlere her türlü bahçe duvarı hizmeti vermekteyiz. Deneyimli ustalarız ve tecrübeli çalışanlarımız ile sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Ustalarımız çok uzun zamandır bu işin içindedir.

Bahçe duvarı yapımı için bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.
Ağu 2019
23rd Ağu 2019

Kilit Taşların Yapımı

Kilit Taşı

Kilit taşları genel olarak kaldırım döşemesinde kullanılmaktadır. Kilit taşları yapımı saf betona şekil verilmesi ve kalıplara dökülmesiyle yapılır. Ayrıca kilit taşları döşeme işleri bahçelerde ve firmaların girişleri içinde kullanılmaktadır. Ayrıca bireysel olarak alınarak veya usta tutularak dekorasyon için bahçelerde kullanılmaktadır. Bahçeleriniz için şık ve güzel görünümlü yollar yapılmak için kullanılmaktadır.

Çevre bölgelerde tarlar aralarına yol yapımında da kullanıldığını görmekteyiz. Dekor ürünü olarak bahçenizde bir barbekü yapacağınız zaman gelen misafirlerinizin çimlerinize zarar vermesini istemiyor iseniz kendi bahçenize kilit taşlarından bir yol oluşturabilirsiniz. Böylelikle bahçenize zarar gelmeden rahat bir şekilde eğlenebilirsiniz. Kilit taşı fiyatları döşenecek yolun uzunluğuna göre değişmektedir. Genel olarak kaldırım döşenmesinde kullanılsa da hayatımızın birçok alanında kilit taşlarına rast gelmekteyiz.
23rd Ağu 2019

İstinat Duvarı Fiyatları

İstinat Duvarı

Yapılan bir kazının, mevcut bir şevin veya yapılacak bir dolgu alanın desteklenmesinde, toprağın tutulmasında ya da farklı kotta yapıların yapılması gerektiğinde kullanılan mühendislik yapılarıdır. İstinat duvarları doğanın gücüne karşı yapılarımızı ve çalışma alanlarımızı korumak için örülür. Toprağın önüne geçmek için tarih boyunca istinat duvarları yapılmıştır. Zamanla bu duvarlar kendini malzeme açısından geliştirmiştir. Kerpiç duvar, kagir duvar, beton duvar, taş duvar, betonarme duvar, payandalı duvar, kazıklı duvarlar, zemin çivili duvarlar, öngermeli ankrajlı duvarlar gibi eski yöntemlerle bile istinat duvarları örülmüştür. Teknolojinin ilerlemesiyle istinat duvarları Terramesh Sistem, Yeşil Terramesh (yeşil duvar) Sistem, Toprakarme Duvar, ağırlık tipi istinat duvarı Gabion gibi esnek sistemlerle gelişimine devam etmiştir. Birçok farklı yolla biriken toprak engellenmeye çalışılmıştır. İstinat duvarları ayrıca erozyonun önüne geçer.  Duvar çalışması yapılırken öncelikle zemin etütlerinin yapılması gerekir. Zemindeki toprağın türü suyolu veya tutuculuk özelliğine bakılması gerekir. İstinat duvarı yapımında uzman ekiplerin çalışması gerekmektedir. Tecrübesiz kişilerin yapacağı istinat duvarları ileri düzeyde daha ağır maddi kayıplara yok açabilir. İstinat duvarı fiyatları örülen malzeme ve uzunluğa göre değişmektedir.
23rd Ağu 2019

Güvenliğinizi Bahçe Duvarı ile Yükseltin

Bahçe Duvarı

Birçok kişi kendi bölgesinin belirlenmesi ve güvenliği amacıyla bahçe duvarları ördürmektedir.  Bahçe duvarları evinizin çevresine fazladan bir güvenlik sağlıyor. Ayrıca dışardan gelen çöplerin bahçenizi kirletmesini de engellemektedir. Beton bahçe duvarları kullanılan malzeme nedeniyle sağlam bir yapıya sahiptir. Güvenlik için istenmeyen kişileri ve sokak hayvanlarını uzak tutar. Bahçenizi zarar görmeden dekore etme şansını size sunmaktadır. Bahçenizi dışardan gelen çöplere karşı korumaktadır. Bahçe duvarı fiyatları örülen uzunluğa ve malzemeye göre farklılık göstermektedir. Çalışma alanlarımız için farklı farklı birçok model bahçe duvarı yaptırabiliriz. Sarmaşık gibi öğeler eklenerek dekoratif bir bahçeye sahip olabiliriz. Hem bahçemizin zarar görmesini engellemiş hem de dekoratif bir alan oluşturmuş oluruz. Bahçe duvarı kalitesi yapan usta tarafından belirlenmektedir. Yapan kişi ne kadar deneyimli ise duvarın ömrü daha uzun olur. Gerçek taşlardan da bahçe duvarı örebilen bu ustalar tecrübeli olmalıdır. Bahçe duvarınızın zamanla yıpranması ve bozulması bu ustaların yaptıkları işlere bakmaktadır.
23rd Ağu 2019

Dekorumuza Uyumlu Bahçe Duvarları

Villa Bahçe Duvarı

Villa benzeri yapılarda güvenlik ve çevre koruması önemli bir etkendir. Villa bahçe duvarları sizlere bu güvenliği sağlamak için en iyi tercihtir. Bahçe duvarları kendi alanımızı korumamıza ve belirlememize olanak tanır. İstenmeyen kişileri uzak tutmak ve bahçe dekorasyonumuzun zarar görmesini engellemek içinde kullanılır. Bahçe duvarları ayrıca bahçemize girebilecek olan sokak hayvanlarını da engellemektedir.  Ayrıca bahçe duvarları bahçemizi istediğimiz gibi dekore etme şansını bize sunuyor. Dekorumuza uyumlu bahçe duvarları estetik ve güzel bir görüntü sağlıyor. Bahçe duvarı fiyatları örülen malzeme ve uzunluğa göre değişmektedir. Çevreden gelen çöpleri uzak tutarak bahçemizin temiz kalmasını da sağlamaktadır.  Birçok farklı modelde duvarlar örülebilir. Kişinin beğenisine göre bahçe duvarları yapılabilmektedir.